Малката жилищна площ предполага известни предизвикателства, но не бързайте да се отказвате от идеята за пълноценен комфорт
Днес много семейства инвестират в покупката на малко жилище, което наистина предполага известни предизвикателства, но и не обрича напълно каузата ви за пълноценен комфорт.
Почерпете опит от тези ценни съвети за обзавеждане, с които може да превърнете дефекта в ефект:
- Бъдете креативни и подходете нетрадиционно
Маломерните апартаменти имат своите любопитни предимства – те крият нетрадиционни пространства, които винаги могат да бъдат усвоени по различни начини, стига да съумеете да ги оцените навреме. Всяко помещение има своята основна функция, а с употребата на правилните мебели и акценти, може да откриете допълнителни интересни приложения на зоните в стаите.
Всяка ниша, с която разполагате, би могла да бъде не само кът за отмора, но и да предостави възможност за нощен сън. При необходимост същата площ може да бъде използвана не само за почивка, но и да бъде организирана като работна среда.
Вариантите са много, а при нужда може да се доверите и на експерт в интериорния дизайн.
- Бъдете минималистични
След като заложите на светли и неутрални тонове, което е задължително условие, за да създадете илюзията за повече пространство, доверете се на един златен принцип. Не претрупвайте с мебели и декорации. Придържайте се към минимализъма. По този начин не само няма да отвличате вниманието си от несъществени вещи в помещенията, но и ще се улесните при седмичното почистване.
Семплият дизайн е винаги за предпочитане, особено ако разчупите обстановката с точните елементи за декор, превърнати в уникални акценти.
Не забравяйте и светлината! Пуснете естествените източници в дома си, за да си гарантирате отличен резултат.
- Хармонично разположение
Има някои параметри, които е редно да бъдат спазени, за да постигнете правилно позициониране на обзавеждането. Големите мебели трябва да стоят далеч от входните врати. В близост до стената намират място всички нощни шкафчета, помощни масички, скринове и табуретки.
Конструкциите трябва да са олекотени и да няма нищо прекалено, преграждания и струпвания.
- Позволете на пространствата да се отворят за вас
Тук смисълът е да свързвате всяко помещение чрез отворен дизайн. Няма прекъсната линия между отделните пространства, те преливат едно в друго с помощта на прозрачни витрини, стъклени стени и секционни модули.
Незатворените рафтове са изключително полезни, защото не само съхраняват книгите и украсата, но и ви предоставят видимост и удобен достъп към тях.
- Високо, високо, високо
Няма нищо по-оригинално от това да усвоите максимално площта на височина. Разбира се, това не е просто страхотна идея, тя е незаменимо функционална.
Изградете малка стълба и превърнете горната част на стаята в дрешник, за който в противен случай не бихте имали опция в малкото жилище. Стратегията е доста практична, а решенията зависят от индивидуалните ви потребности и предпочитания.
А ако все още търсите вашите мебели, доверете се на Monema.bg – отлично качество на супер цени.